نتایج جستجو برای عبارت :

یه روز دیگه بر همین منوال

در این پست سرویس منوال های میکرو کنترلرهای LPC شرکت فیلیپس به اشتراک می گذارم. میکروکنترلرهای LPC2000 ویژگی منحصر به فردی که دارند همانند میکروکنترلرهای AVR قابلیت شبیه سازی در پروتئوس برای آن ها توسط شرکت لب سنتر ارائه شده است.
ادامه مطلب
یه روز دیگه هم داره به همین منوال میگذره، امروز شدیدا سرفه و تنگ نفس دارم، عجیب نگران پسرم هستم، بزرگترین اشتباه عمرمو مرتکب شدم من نباید خونه میموندم حس سرزنش بدترین چیزیه که میتونی داشته باشی
تو اداره یه کار مهم دارم نامه معافیت شرکتهارو هنوز بیست و پنجم ماه نرسیده بود بزنم، تا میتونم و فرصت هست دارم از سازمان پیگیری میکنم بهم دسترسی اتوماسیون بدن، سخت میگیرن این قضیه رو به هر کسی دسترسی نمیدن امیدوارم موفق بشم، تا اونجاییکه یادمه چهارت

از حرکت هایِ حماسیِ مستر کلید و برو بچ!
هر بار از یه نقطه معیوب می شیم؛
بابا گادِ سیاست!
این چرت و پرت ها چیه توییت میکنی،
که بعدش اون ترامپ ِ بی نطفه ،
توپتُ توو زمین خودت پاره  کنه ...!
ببینم میتونی با همین منوال کرونا رو بیاری پای ِ میز ِ مذاکره !!

غم نوشت: بزارید لااقل کفنِ خونینش خشک بشه بعد ابروی ِ این خاک رو ببرید!!

به لطفِ حرکت هایِ حماسیِ مستر کلید و برو بچ!
هر بار از یه نقطه معیوب می شیم؛
بابا گادِ سیاست!
این چرت و پرت ها چیه توییت میکنی،
که بعدش اون ترامپ ِ بی نطفه ،
توپتُ توو زمین خودت پاره  کنه ...!
ببینم میتونی با همین منوال کرونا رو بیاری پای ِ میز ِ مذاکره !!

غم نوشت: بزارید لااقل کفنِ خونینش خشک بشه بعد ابروی ِ این خاک رو ببرید!!

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین
یه مدتی زندگی بدین منوال بود که: 
مرا آن دل که بر دریا زنم نیست
ز پا این بند خونین برکنم نیست
بعد به این صورت شد که بیچ مود رو روشن کردم و الان اگر یک انسان رو جلوم شرحه شرحه کنین هم ناراحت نمیشم. دریغ از قطره‌ای اشک. عصبانی چرا ولی ناراحت نه. عصبانی بابت اینکه خون پاشیده به لباس و عینکم. و احتمالا با موهای سر مرحوم پاک میکنم لباسو. اینا رو گفتم که بگم اگر فردا واسه یاد دادن ریضمو به بچه‌ها برم دانشگاه فقط محض رضای خداست. نه ناشی از حسی که به اون ب
ماساژ درمانی و منوال تراپی
اصطلاح منوال تراپی به معنای انجام تکنیک های درمان دستی بر روی مفاصل ستون فقرات و دست ها و پا ها برای کمک به تسریع درمان و تصحیح اختلال عملکرد آن ها می باشد . روش های درمان دستی (کایروپراکتیک) می تواند شامل کشش دادن عضلات و مفاصل ، ماساژ عمقی بافت نرم ، فشار درمانی و جا اندازی مفاصل یا بافت های نرم  شود. تکنیک های مانوال تراپی شامل ماساژ های نرم ، ریتمیک ، و همچنین حرکت دادن ماهرانه بدن ( در واقع مفاصل) شخص با سرعت و در ج
اصطلاح منوال تراپی به معنای انجام تکنیک های درمان دستی بر روی مفاصل ستون فقرات و دست ها و پا ها برای کمک به تسریع درمان و تصحیح اختلال عملکرد آن ها می باشد . روش های درمان دستی (کایروپراکتیک) می تواند شامل کشش دادن عضلات و مفاصل ، ماساژ عمقی بافت نرم ، فشار درمانی و جا اندازی مفاصل یا بافت های نرم  شود. تکنیک های مانوال تراپی شامل ماساژ های نرم ، ریتمیک ، و همچنین حرکت دادن ماهرانه بدن ( در واقع مفاصل) شخص با سرعت و در ج
گاهی تا سه صبح بیدار و به اجبار ساعت هفت برپا!گاهی هم اینقدر نخوابیدم تا اینکه یهویی خوابم برد و وقتی پاشدم باید عصرونه میخوردم بجای صبحونه،زندگی همینطوریه دیگه نباید سخت گرفت یه روز چشا پر پف و خستگیه یه روز نیست.ریلیشن شیپ،دیت،کار،هنرستان،آزمون مرداد.
● مردی که به‌تازگی مُرده بود، پشت دری بزرگ منتظر بود تا در جهنم ثبت‌نام کند؛ دقایق بسیاری منتظر ماند و بعد ساعت‌ها و روزها و ماه‌ها و سال‌ها به‌همین منوال گذشت، سرانجام از کسی در آن حو
یک خاطره از دورانِ فعالیتم در مخابراتِ نارمک (منطقه 7 تلفنی تهران *قسمتی از متن حذف شد*)
کار من به این منوال بود که صبح تا ساعت 10 به منزلِ آنهایی که سفارش داده بودند و نوبتشان شده بود زنگ میزدم و آدرس میگرفتم و انواع مودم ها را توضیح میدادم و سفارش میگرفتم و با کوله باری از مودهای ADSLراهیِ خیابانها و منازل و محل کارِ مشترکین میشدم و اموراتم را میگذراندم.
آن‌ روز گوشی را برداشت با فریادی وحشتناک، طوری که پرده ی گوشِ راستم به پرده ی گوش چپم برخورد
یـک خاطره از دورانِ فعالیتم در مخابراتِ نارمک (منطقه 7 تلفنی تهران *قسمتی از متن حذف شد*)
کار من به این منوال بود که صبح تا ساعت 10 به منزلِ آنهایی که سفارش داده بودند و نوبتشان شده بود زنگ میزدم و آدرس میگرفتم و انواع مودم ها را توضیح میدادم و سفارش میگرفتم و با کوله باری از مودهای ADSLراهیِ خیابانها و منازل و محل کارِ مشترکین میشدم و اموراتم را میگذراندم.
آن‌ روز گوشی را برداشت با فریادی وحشتناک، طوری که پرده ی گوشِ راستم به پرده ی گوش چپم برخور
نورز ۹۶ موقع تحویل سال مشغول باز کردن لوله با فنربرقی بودم.
نوروز ۹۷ آنتن تلویزیون را درست میکردم.
نوروز ۹۸ را هم به گچ کردن دیوار اتاق مشغول بودم.
بدون در نظر گرفتن ساعت و شرایط و... .
طبق همان قاعده که موقع درس خواندن مشغول شمردن گل های قالی می شویم.
شب های یلدا هم طبق همین منوال بوده.
پارسال شب یلدا نشسته بودم و برای بچه ها خاطره تعریف میکردم. به قدری خنداندم شان که حتی با دیدن خندوانه هم آنقدر نمیخندیدند.خودم فقط برای آب و تاب ماجراها میخندیدم
بسم الله الرحمن الرحیم
همان گونه که دیده ایم وقتی که ما یک یک میخ را درون  دیواری می کوبیم قسمت اعظمی از آن درون دیوار و قسمت کمی از آن بیرون دیوار  کوه ها هم به همین منوال هستند . قسمت کوچکی از آن بیرون زمین و قسمت اعظمی ( 10 الی 15 برابر ) از آن زیر زمین است مانند کوه یخ
الکتروپمپ ها جزو ماشین آلات پر کاربرد صنعتی هستند. از الکتروپمپ برای به جریان در آوردن سیالات شامل مایعات، گازها و مایعات با ذرات معلق جامد استفاده میشود. الکتروپمپ ها در انواع بسیار متنوع و با برند های مختلفی تولید میشوند. تنوع الکتروپمپ ها چه از نظر نیروی محرک، صنایع مصرف کننده، نوع و فرکانس کاری و سیالی که منتقل می کنند بسیار گسترده می باشد. از این رو دسته بندی های متنوعی از الکتروپمپ وجود دارد. اما یک دسته بندی کلی برای الکتروپمپ ها وجو
به چه می‌اندیشی!
نگرانی بیجاست...
عشق اینجا
و‎ ‎خدا هم اینجاست،
لحظه‌ها را دریاب
زندگی در فردا
نه، همین امروز است!

+++++++++++++++++++++++++++++++
اس ام اس های عاشقانه و زیبا

یك زن
برای زیبا ماندن
به دوستت دارم های
مردی نیاز دارد
كه هرروز آرام
در گوشش زمزمه كند

+++++++++++++++++++++++++++++++
اس ام اس های عاشقانه کوتاه

وقتی انسان‌ها همدیگر را دوست داشته باشند، همدیگر را می‌بخشند. اما وقتی دائما مجبور به این کار شوند، از دوست داشتن دست برمی‌دارند...!

++++++++++++++++++++
این یه هفته کلا اینطوری گذشت: صبحا تا عصر میرفتم سرکار...عصرا مسیر شرکت تا خونه که دوساعت میشد رو آژانس میگرفتم که بشینم تو آژانس تا خونه گریه کنم...میرسیدم خونه بعدش افطار میکردم...دوباره بغض و گریه و خواب...فرداش به همبن منوال...یعنی نگم چقد این هفته پول آژانس دادم که بشینم گریه کنم فقط...ولی از فردا دیگه باید با مترو برم..پولام حیفه بخدا
هادسون چندروز پیش زنگ زد برای عذرخواخی و اراجیف دیگه و من گفتم حالم ازت بهم میخوره و تا روزی که زنده ام نمیبخش
رفتم بیرون...یعنی قرار نبود برم اما یه دختر ایرانی گفت بریم دور بزنیم...
دیدیم نمایندگی بزرگ ارایشی بهداشتی ها تخفیف گذاشته رو عطراش....
مثلا عطری که ۶۰۰ هزار تومن بود رو تحت یه سری شرایط و ... میداد ۲۰۰ هزار تومن و به همین منوال....
با دوستم رفتیم و دیوانه شدیم که ما هم یه چیزی بخریم از قافله عقب نمونیم...
حالا اومدم عطرا تو سایت امازون دقیقا همون قیمتن....یعنی قیمتی که اینا بعد هزار تخفیف و شرط و سقف و ... دادن اط قیمت اصلی عطره بیشتره تازه!
بعد جعبه ها
مشهد همواره مسافران زیادی را پذیرا است و ایام خاصی هم
وجود دارد که به دلیل تعطیلات یا مناسب های مختلف حجم گردشگران چند برابر خواهد
شد. اینجاست که باید کارایی هتل های مشهد را یادآور شد. با وجود بالا بودن جمعیت
مسافران خللی در اقامت و خدمات رسانی به هتل ها ایجاد نمی شود و رزرو ها به منوال
سابق و با همان کیفیت ادامه می یابند.
شاید ک علتِ عاشقی کردنم، بدین شکلِ مسخ وار تنها، واقف بودنِ بدین حجمِ بی اتمامِ فضایِ شخصیِ خلاصه شده در واژه مزخرف "من" است و به این منوال، با برانگیختن غددِ ترشح هورمونها با آن اسم های سختشان، سعی در یک برانگیختگی و پوست انداختن و در نتیجه رقیق کردنِ این خودِ مطلقِ نفرت انگیزم و بسط دادنش به وجودی دیگر، یعنی معشوق باشد و به عبارت دیگر، این تنها واکنشی بیش از حد است از برایِ تنهایی، از برای دنیایی ک نمی توانم بدان عادت کنم. دنیایی ک تماما در
امسال با تورم بسیار بالایی مواجه بودیم و همگی اذعان دارند که زندگی کارمندان با مشکلات عدیده ای مواجه شده است. حقوق بگیران با توجه به اینکه دریافتی ثابتی دارند به شدت از تورم آسیب می بینند. کاسب ها نیز قطعا آسیب می بینند ولی با توجه به اینکه آنها درصدی را بعنوان سود بر روی اجناس می کشند خب مشکلات کمتری نسبت به کارمندان دارند.

در این شرایط بعضا شنیده می شود که نماینده های مجلس عدد شصت درصد را بعنوان افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده پیشنها
کتاب: افراد موفق چگونه بر دیگران تاثیر می گذارند؟
نویسنده: جان سی مکسول
مترجم: گیتی شهیدی
انتشارات آرایان.
چاپ اول - 1395
جان سی مکسول را بدون شک باید یکی از پیامبران امروزی دانست. نویسنده ای وارسته و کاردان، کشیشی قدیمی و آموزگاری خیرخواه. کتاب های او پر از مهر و محبت و اندرزهای هوشمندانه و تاثیرگذار اند. کتاب مذکور نیز به همین منوال.
نگاهی به سرفصل ها و زیر مجموعه های آنها بخودی خود خواننده را سیراب می سازند و خواننده از این همه نیک اندیشی توأم
در عرض 5 روز یک میکروب به این مملکت این همه خدمت کرده ، چه مشکلاتی رو حل کرده:

1 مشکل ترافیک بطور کلی حل شد الان شلوغترین خیابانها را می توان ظرف مدت سی ثانیه دور زد

2 رعایت نظافت و بهداشت عمومی شده و تمامی لوازم و وسایل جامعه کلا دقیقه ای یکبار ضد عفونی شده و مردم با فرهنگ و تمیز شده اند.

3 حمل و نقل هوایی و زمینی بسیار ارزان شده و اگر وضع به همین منوال پیش برود بعید نیست رایگان هم بشود.

4 زندانها و پرورشگاهها خالی شده است، حواشی و حوادث در اس
چه حالی، احسن الحال است، چه خیری اول سال استعزا و گریه بر موسی بن جعفر، خیرالاعمال استهر آن کس زد صدا در زندگی، باب الحوائج راعلی رغم تمام مشکلاتِ خود، خوش اقبال استکسی که اعتقادش بر شفای روضه اش سُست استاساساً ریشه ی توحید و ایمانش پُر اشکال استهمین که نام او در خاطر بیمار می آیدطبیب از راه می آید، شفایش هم به دنبال استهمیشه کار سائل ها، تمنا از کریمان استکریمان بینشان همواره بخشش، رسم و منوال استزن بدکاره را با یک نظاره زیر و رو کرد و...زن ا
اینکه منِ پراکنده‌جوی نامتمرکز، مجبور باشم تمام روز در خانه بخوانم و شاید چیزی بنویسم و تمرین جبر و ماتریس حل کنم، جهنم است. رفتم کانتکت‌ها را نگاهی انداختم که با کسی گفتگویی شروع کنم، چه ناگهانی همگی به چشمم خیل غریبه‌های بی‌نام‌ونشان آمدند، همان‌ها که در دلگیرترین بعدازظهرهای ممکن، در کافه‌های کوچک گرم محبوبم کنارشان چای عطری بدمزه از گلوی بغض‌آلود فرو داده بودم. 
هیچ گذشته‌ای ندارم. هر صبح که بیدار می‌شوم آدمی جدیدم. لذتی یاداور
دانستنی؟
آیامیدانید؟ احتمال دارد درسال 6000میلادی علم به حدی پیشرفت كند كه خودرو ها دیگر استفاده نشوند و انسان توسط موج برروی زمین باسرعت بالا حركت كند!!!!!!!!!!
آیامیدانید؟ ترانزیستور قطعه ای الكترونیكی است كه توسط این قطعه انقلابی درجهان ایجادشد وباعث بوجود آمدن عصر اطلاعات وارتباطات شد.تمام وسایل الكترونیكی ارتباطی برای ایجاد ودریافت امواج ازاین قطعه استفاده میكنند.
آیامیدانید؟اگر از زمین فراتر وبسیار زیاد دور شویم  آسمان ها را به صورت
جمهوری اسلامی از چند تیر و طایفه که سابق بر این در ایران حکومت کردند و دور یک سفره جمع شده اند تشکیل شده است که به هم نون قرض می دهند .
اگه رای ندی معلوم نمیشه مال چه قبیله ای هستی اما اگر رای دادی حتما" جزو همان قوم خواهی بود و با ایشان محشور می شوی ان شاء الله تبارک و تعالی.
می شه گفت خر تو خر ترین انتخابات های جهان در ایران است چرا که در طول سال چشممان به جمال هر جک و جانوری در سیما می افتد و صدای هر چیزی در رادیول می آید اما ما بجز آقو و عده ای معد
هیچگاه مدرسه را دوست نداشتم!از همان روز نخست که با شاخه گلی سرخ از ما استقبال کرد، از آن متنفر بودم تا آخرین روزی که مدارک تحصیلی‌ام را تحویل گرفتم. می‌دانی؟! آن دوازده سال بسان زندانی بود که هر روز هفت صبح باید به آن داخل می‌شدم و سه عصر برای هواخوری از آن خارج می‌شدم تا مجدداً فردا به همین منوال بگذرد و فرداها از پس یکدیگر بگذرند. این روزمرگی به پایان رسید و تنها خاطرات من از آن ایام مسابقات دهه فجر، کتک‌های معلمان، استرس امتحانات، سختی ر
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

#حدیث_مهدوی 
امام محمد باقر(ع)
«اذا قام القائم (عجل الله فرجه) سار الی الکوفة و هدم بها اربع مساجد و لم یبق مسجد علی وجه الأرض له شرف الا هدمه و جعلها جماو وسع الطریق الأعظم، و کسر کل جناح خارج فی الطریق، و ابطل الکنف و المیازیب، و لا یترک بدعة الا از
پاسدار شهید امدادی فر در پاییز سال 1339 در روستای کلگه پهن در خانوادهای محروم و مستضعف دیده به جهان گشود .
زندگی پررنج و مشقت در عین حال پاک و بی ریای او به همین منوال سپری گردید تا انقلاب شکوهمند بهمن 1357 آغاز گردید .
پاسدار شهید در تاریخ 62/11/1 راهی جبهه های جنگ شدند و در لشکر المهدی (عج) تیپ المهدی مشغول خدمت شد.
سرانجام آخرین مأموریت پاسدار شهید به جبهه های نور علیه ظلمت در مروخه 65/3/12 بود که مدتی را در کردستان و بقیه مأموریت وی در منطقه مهران سپری
چگونگی امر به معروف و نهی از منکر در مورد کسانی که حاصر نیستند از گناهان علنی و عمومی دست بردارند
در نزدیکی منزل آیت الله محمد علی شاه آبادی، دکتری بود به نام ایوب که برای دخترانش معلم موسیقی آورده بود و صدای موسیقی بلند بود، به گونه‌ای که از صدای آنها، همسایه‌ها ناراحت بودند. 
ایشان برای دکتر پیغام فرستاد و از او خواست که از این کار دست بردارد، اما دکتر جواب داده بود که من این کار را ترک نمی‌کنم و شما هر اقدامی که می‌خواهید بکنید. 
مرحوم ش
وقتی روز بعد رفتیم کلاس، با بی نظمی در زمانبندی مواجه شدیم، که خورد تو ذوقمون، بعد رفتیم نشستیم سر کلاس، از حروف الفبای عربی شروع کردن به تدریس که بازم کسل کننده بود جز لفظ صحیح چندتا از حروف که هر کاری کرده بودم تو این سال ها موفق نشده بودم یاد بگیرم،
بعدش هم تشویق تحسین هاشون شبیه کلاس مدارس ابتدایی خصوصا کلاس اول بود.
چند جلسه به همین منوال گذشت، تا اینکه مربی رسید به تدریس حروف گچ پژ که اونا ندارن این حروف و با تمسخر فرمودن عربن دیگه
خیلی
باسلام
کاربر دانش جو هستم که به امید خدا قراره ختم قرآن رو ادامه بدیم البته با کمک هم دیگه!
منوال مثل سابق هستش و تعداد آیاتی که در هر روز گذاشته میشه 5 آیه هست و طبق گفته آبجی گلمون دختر بهاری عزیز،هر جمعه آیات قرار داده شده در هفته مرور میشه!
من فعلا فقط میتونم قرائت قرآن رو به دست بگیرم.
در وبلاگ دختر بهاری عزیز هم عرض کردم حداکثر با سه نویسنده میتونیم وبلاگ رو برای جلوگیری از بی نظمی اداره کنیم و اگه کسی از دوستان مایل به قرار دادن پست هایی ب
امام خمینی اذعان می دارند که ما در امر جهاد و مقاومت نباید از کمی عده ... و کمی ابزار جنگ در مقابل تمام قدرتهایی که امروز با ما به جنگ برخاسته اند بترسیم. این کلام یعنی بالاخره باید از یکجا شروع کرد. اگر دائما از کمی عده و ... بترسیم اصلا حرکت و جریان مبارزه جویانه هیچ گاه شروع نمی شود. اگر همه مسلمانان بخواهند اینگونه محاسبه کنند اساسا هیچگاه جهاد پروسه جهاد شروع نمی شود و بدین منوال، پروسه فروپاشی فساد و ظلم نیز هیچ گاه شروع نخواهد شد. این گونه
چند روز پیش خوابی دیدم جالب. خواب دیدم جمعی از دوست و آشنا هستیم که به استقبال حاجیان رفتیم؛ در مسیر بازگشت با حاجی به سمت تالار ولیمه ، در سه خانه‌ ابلیسک وجود دارد که به آن‌ها سنگ باید بزنیم. اما سنگ‌ها قبل از دیوار خانه زمین می‌افتد و رمی نمی‌شود! ابلیسک‌ها شبیه آلاچیق بودند که برخی در آن استراحت می‌کردند و سقف آن همانند ابلیسک‌های معروف هرمی بود. پس از رمی ناموفق به خانه‌ای رفتیم برای ولیمه. تالار درون یک ابلیسک بزرگ بود و به شدت اعیا
سال تولید : ۲۰۱۸
محصول : هند
ژانر : درام | عاشقانه
امتیاز IMDB از ۱۰ : ۷٫۶
کیفیت : Web-dl 720p
کارگردان : Shoojit Sircar
ستارگان : Varun Dhawan,Banita Sandhu,Gitanjali Rao
خلاصه فیلم : دن مردی ۲۱ ساله است که تمام لحظات زندگی بی دردسرش را کنار دوستان و همکارانش میگذراند، زندگی به همین منوال پیش میرود تا اینکه دست روزگار سرنوشت دن را به دختری به نام شیلی پیوند میزند و این ماجرا شروعی بر دوران عاشقانه های آنهاست و…
ادامه مطلب
آخرین عکسی ک گرفته ام مربوط به فروردین 96 میشود. قبل از فوت برادر. بعد از آن دیگر عکسی از من به رضای دل ثبت نشد جایی! دروغ نگفته باشم برای یک دوست دو سه بار عکس فرستادم. برای رفع دلتنگی.. از همان ها ک میگیرند و میفرستند و پاک میکنند. یک بار هم در عکس ورودی دانشگاه بین 90 نفر به زور همکلاسی ها گنجانده شدم فقط جهت تکمیل تعداد افراد در عکس. عکسی ک وقتی میبینی در قسمت خانم ها به استثناء دو ردیف اول فقط یک سری لکه سیاه دیده میشود و چندی نقطه های سفید که از
باوجود اینکه زندگی‌ام داره بصورت نرمال میگذره، اما یه مسایلی از قدیم و همان بچگی و نوجوانی درمن بوده‌ان، چیزی مثل نگران بودن واسه بقیه و طبعا عزیزان! همیشه غصه اینا منو لاغر میکرد، بی‌اشتها می‌شدم، آرامش‌م سلب می‌شد و خلاصه مسئله بشکلی درمی‌آمد که همون آرامش و راحتی خیال ازم تقریبا گرفته!
از فقر و اعتیاد عزیزان بگیر تا باقی مسایلی که عمومی‌تر و خصوصی‌تر بودن! خلاصه این فکر بقیه بود که همیشه یه چی توی سر من می‌انداخت. ولی من هیچ وقت واس
کردارم عجیب منحرف است؛
"" دیشب در خواب دیدم
من و چند نفر مسافر بودیم
به گمانم همه مرد بودیم، یک زن هم بود؛
زن نیمه لخت بود
یعنی از کمر به بالا لخت بود، ""
بگذریم؛
در این وانفساه هر کس سازِ خودش را کوک می کند؛
من گذری ام، یعنی از هر چیزی زود می گذرم، یعنی وابسته نمی شوم؛
امّا، خوب بلدم عاشق شوم؛
پیچ در پیچ شد،
ببخشید،
مُخِ من همانند اداره آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران تعطیل است؛
عارضم خدمت اولیا مُخدّراتِ خودم، چه آنهای که چادری هستند و نیستن

گاهی فکر میکنم چه نیازی به اینگونه زیستن. نمیدانم، حتی در آن حد و اندازه‌ها خودم را نمی‌بینم که بگویم کاش جای جوانان پرپرشده امروز بودم؛ بالاخره آنها به درجه‌ای از شجاعت و لیاقت و داشتن آرزوها حتما رسیده بودند که هوای عزیمت کرده بودند. من چی؟! من که پایم به زمین بسته شده است، من که مانده‌ام بیشتر برای آنکه درمانده‌ام، من که در خانه خودم هم احساس غربت میکنم، در آینه نیز غریبم، من که آرزوهایم را از یاد برده‌ام، من که از خودم و اینگونه زی
 خیلی از افراد همیشه دوست داستند میوه های را که می خورند را خودشان به طور ارگانیک و طبیعی بکارند اما نمی توانستند.  در این متن ما شرایط کاشت سیر را برای شما عزیزان می نویسم.
 فصل کاشت سیر در اوایل پاییز است
 ابتدا تعدادی حبه ی سیر با جوانه های محکم انتخاب کرده و سپس آنها را در محیطی مرطوب بگدارید.
 یک گلدان نسبتا بزرگ ( عمق حدودا 30 سانت ) مهیا کنید و در آن مخلوطی از خاک رس و کود حیوانی به نسبت 7 به 3 بریزید. در گلدان آن قدر آب بریزید که از زهکش ته گل

این عکس میتونه تمااااام حالمو بیان کنه....
با این که آیین دادرسی مدنی رو ۱۵ و نیم شدم و افتضاااااح بود
با اینکه کیفری رو هم به همین منوال امروز گند زدم...
با اینکه تموووم شبو بیدار بودم...و ساعت ۵ تازه خوابیدم...و ۷ بیدار شدم...
اما هییییچ مهم نیییییس...
مهم اینه که من تقریبا به همین حال از دانشکده زدم بیرون و اومدم خونه!
+خیام عزیزم که بعد از امتحان کل راه به یادش بودم و این شعرش همش به بهانه های مختلف و خوانش های مختلفی تو دهنم بود؛ میگه:
از دی که
 پعقوب بن یاسر گوید متوکل  باطرافیانش میگفت موضوع ابن ارضا امام هادی ع  مرا خسته ودر مانده کرداز میگساری  همنشینی. با من سر باز میزند نمیتوانم در این باره از او فرصتی بدست اورم تا اورانزد مردم  خفیف و سبک کنم و الوده و گنهکار نشان دهم  انها گفتند اگر باو راه نمیابی برادرش موسی مبرقع هست او اهل ساز واواز است میخورد و میاشامد  و عشقبازی میکند متوکل گفت دنبالش بفرستبد اورا بیاوربد تا اورا در نظر مردم بجای ابن الرضا جا بزنیم و بگوببم. ابن ارضا
زندگی از جایی تغییر میکنه که تو تغییر کنی، ولی باید بدونی ریشه این تغییر کجاست. تا وقتی ریشه رو اشتباه انتخاب کنی، هرچقدرم تلاش کنی، یا توهم تلاش داشته باشی اوضاع به همون منوال سابق میمونه. اگه بارها و بارها یه راه رو رفتی و نتیجه نگرفتی، بهتره راهتو تغییر بده.
نمیدونم تا حالا تو زندگی این اتفاق برات افتاده که حس کنی که یهویی یچی بهت الهام شده یا نه. ولی به من الهام شده. بارها چیزایی بهم الهام شده که حس کردم منبعش این دنیا نبوده. دقیقا وقتایی ک
جمهوری اسلامی از چند تیر و طایفه که سابق بر این در ایران حکومت کردند و دور یک سفره جمع شده اند تشکیل شده است که به هم نون قرض می دهند .
اگه رای ندی معلوم نمیشه مال چه قبیله ای هستی اما اگر رای دادی حتما" جزو همان قوم خواهی بود و با ایشان محشور می شوی ان شاء الله تبارک و تعالی.
می شه گفت خر تو خر ترین انتخابات های جهان در ایران است چرا که در طول سال چشممان به جمال هر جک و جانوری در سیما می افتد و صدای هر چیزی در رادیول می آید اما ما بجز آقو و عده ای معد
استاد فاطمی نیا:حدیثی
زیبا از امیرالمومنین علیه السلام نقل شده است که موارد بسیاری به بنده
مراجعه کردند که بعد از عمل به این روایت مشکلشان حل شده است! حضرت در یک
جمله کوتاه میفرمایند: (( الاحتمال ، قبر العیوب ))" تحمل و بردباری قَبر عیب هاست"چه طور جسد در قبر پنهان میشود، همه عیب ها با بردباری پنهان میشود.مردی
برایم نقل میکرد که من تا به منزل میرسیدم، همسرم شروع به دعوا میکرد که
چرا تو فقیری؟! چرا من را بیست سال اسیرخود کردی؟! و...! مرد میگفت من
فیزیوتراپی  تخصصی و پیشرفته دکتر نصیری(شفا)
درمان در کوتاهترین زمان ممکن
 با حدود 20  سال سابقه همراه با کادر متخصص با
بروزترین تجهیزات فیزیوتراپیجدیدترین تکنیکهای درمانی 
با فضایی استاندارد و دل‌نشین
با آسانسور هم‌سطح خیاباندارای پارکینگ اختصاصیطرف قرارداد بیمه 

فیزیوتراپی تخصصی ستون مهره و مفاصل،  بیماریهای ارتوپدی، آسیبهای ورزشی، کلینیک پا، کلینیک دست، زنان، اختلالات کف لگن و کنترل ادرار، بیماریهای مغز اعصاب، و...

تکنیکهای
شهر سوال ـ تقویم قمری، در انحصار قوم و قبیله خاصی نیست، بلکه همان گونه
که ماه برای همه زمینیان است، تقویم مبتنی بر آن نیز می تواند برای همه
زمینیان باشد. و درباره تقویم شمسی نیز مساله به همین منوال است و نمی توان
این نوع تقویم را از خصائص ایرانیان برشمرد. حتی اگر بخواهیم این مسائل را
قومی و قبیله ای در نظر بگیریم، اثر پذیری از بابل و مصر و ... درباره
تقویم شمسی نیز در تاریخ ثبت شده است.
بخش فلسفه احکام شهر سوال بر بال اندیشه ها
ادامه مطلب

مدّتی می‌گذرد و طلبه چیزی نمی‌گوید و استاد هم از ترس اینکه نکند جواب، منفی باشد، جرئت نمی‌کند از او سؤال کند، ولی به جهت طولانی شدن مدّت، صبر استاد تمام می‌شود و روزی به وی می‌گوید: آقای عزیز! از عرض پیام من خبری نشد؟ می‌بیند که وی (به اصطلاح) این پا و آن پا می‌کند. استاد می‌گوید: عزیزم! خجالت نکش. آنچه فرموده‌اند، به حقیر بگویید؛ چون شما قاصد پیام بودی (و ما علی الرسول إلا البلاغ المبین).

حجّت الاسلام قدس می‌گوید:روزی آقا فرمودند: در «ت
اگر کمی به عقب برگردیم و از خودمان سوال کنیم چرا انسان چاقو را ساخت؟ چه پاسخی می دهیم؟ قاعدتا انسان چاقو را ساخت برای اینکه خودش و جسمش قادر به بریدن و تکه تکه کردن نبود، در حالیکه به آن نیاز داشت. انسان بطری را ساخت به این دلیل که نیاز به حمل آب داشت و خودش قادر به حمل آب نبود. پس می بینیم که بشر برای رفع نیازهای خود دست به ساختن ابزار زده است. حال اگر هنر را هم بر همین منوال یک ابزار تلقی کنیم، این ابزار به چه کاری می آید؟ و به کدام بخش از نیازها
خب انصافا سخته. فکر کن! مجبوری بین ادامه دادن خواب شیرین شبونه و خوردن سحری یکی رو انتخاب کنی! مغز من یه راهکار جالب پیدا کرده، در حالی که من توی عالم هپروتم و چیزی حالیم نیست، به کسی که اومده بیدارم کنه دروغ می‌گه که من نمی‌خوام فردا روزه بگیرم، ولم کنید دیگه، اه!  فرد بیدار کننده هم شونه‌ای می‌ندازه بالا و می‌گه هر طور راحتی و می‌ره. بدین منوال من تا صبح به خواب ادامه می‌دم و بدون سحری روزه می‌گیرم. از اونجایی که مغز من زده به در دیوونه با
‍ ▪️به مناسبت ‌وفات حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام (۱۵ شوال)؛
«من، معتقدم که خدا یکیست.
عقیده دارم که محمد، خاتم انبیاست و بعد از او تا قیامت رسولی نخواهد آمد. معتقدم که امام بلافصل بعد پیامبر، علی بن ابیطالب است.
پس از او امامت از آن حسن است.
سپس حسین.
سپس علی بن الحسین، و محمد بن علی، جعفر بن محمد، و موسی بن جعفر، و علی بن موسی، و محمد بن علی امامان من هستند.
و پس از آن ها، شما را امام خود می دانم، و اطاعت تان را واجب»! 
او گفت و امامش شنید و فر
جشن ازدواج یکی از اقوام بود مراسم در یک باغ بزرگ اطراف شهر تهران برگزار می شد قبلا از پدر داماد که برای دعوت آمده بود عذر خواهی کرده بودم اما بخاطر ارادتم به میزبان که شخصا فردی متدین و اخلاقی است و اصرار زیاد و تاکیدش به اینکه تا پایان سرو شام مراسم مختلط نیست (بعدش هم عیسی به دین خود موسی به دین خود) تصمیم گرفتم تا در این مراسم شرکت کنم هم فال بود و هم تماشا .هم اجابت دعوت یک دوست و هم دیدار اقوام دور و نزدیک بلاخره با هر زحمتی بود محل جشن عروسی
{دولت کریمه امام عصر(عج) - شماره 39}

مدت دولت و حکومت حضرت مهدی(عج)

در اینکه مدت حکومت امام زمان چقدر است دقیقا روشن نیست. آنچه مسلّم است، مدت حاکمیت مهدی باید به اندازه ای باشد که پایه های ظلم ویران گردد و بر جای آن بنیاد عدل استوار شود. بدون تردید این مساله، زمان میطلبد. و البته عقل اقتضا میکند ایشان برای تحولی همه جانبه، مدتی طولانی حیات داشته باشند.
احادیث وارده در مدت حکومت ایشان گوناگون است : 
۵، ۲۰، ۳۰ و ۴۰سال در منابع اهل سنّت.*۱
و ۱۹، ۲۰
وقتی در دهه ۲۰ خورشیدی اعراب به امپراطوری ساسانی حمله و ایران را تصرف نمودند، کسی در کتاب‌های تاریخ از خودبزرگ‌بینی یک ملت در مقابل بادیه‌نشینان عرب حرفی نزد. بلکه تاریخ تمام افتخار و سرزنش‌ خود را به «عمر» و «خسروپرویز» تقدیم کرد.
وقتی در سال ۱۱۱۷ خورشیدی جنگ کرنال به پا شد و سی هزار نفر کشته شدند و جواهرات هند همچون کوه نور و دریای نور و تخت طاووس به غنیمت گرفته شد، کسی در کتاب‌های تاریخ نگفت آن ایرانیان حاضر در جنگ غارتگر و وحشی بودند.
معلمی از جنس آینده گفت که یکی از کتاب‌هایی که وقتش را تلف کرده، کتاب مردی در تبعید ابدی است. یکی از رفقا در خصوصی طوری کامنت داده بود که انگار داشته با مشت روی کیبورد می‌زده و بعد از شدت عصبانیت سرش را به میز کامپیوتر و میز را به دیوار و با کیبورد توی سرش کوفته طوری که دکمه‌های کیبوردش کف اتاقش می‌ریخته و به در و دیوار اصابت می‌کرده و بعد خودش را از پنجره پایین انداخته و آمده ادامه کامنتش را با دستان خونی تایپ کرده(احتمالا کییورد زاپاس داشت
سلام
حالتون خوبه
فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا و روز زن را به تمامی خانم ها و مادران آینده تبریک عرض می کنم. به منوال گذشته یک سری نکات رو عرض کنم. بهشت زیر پای مادران است، یک جمله زیبا و ارزش دار است که ارزش بانوان رو می رسونه، خانم های امروزی که قراره مادران فردا باشند باید از فات خوبی برخوردار باشند، ماران خودمون رو نگاه کنیم عفت و حجاب و ... ازشون میباره و شاید ما بچه ها یه مقداری منحرف شدیم. حالا فرض کنید مادرامون یه مقدار سست تر
اخلاص و رهایی از دام شیطان
تا زمانی که در شخص مرتبه اخلاص وجود نداشته باشد، از شر شیطان رها نخواهد شد. زیرا خود شیطان لعین، به عزت رب العالمین قسم یاد کرده است که همه بندگان را گمراه می سازد، مگر اهل اخلاص را. چنان که از زبان او، در قرآن مجید آمده است:
قالَ فَبِعِزَّتِکَ َلأُغْوِیَنَّهُمْ أَجْمَعینَ إِلاّ عِبادَکَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصینَ. (ص: 82 ـ 83)
به عزت و جلال تو قسم که خلق را تمام گمراه خواهم کرد، مگر خاصان از بندگانت که برای تو خالص شدند.
د
جایی جمله‌ای آلبرکامو خواندم که گفته بود:" به آنچه که ما را به برخی از انسان ها وابسته میکند نام عشق ندهیم." راستش از آلبرکامو رمان بیگانه‌اش را که خواندم تا یک هفته بعد در خلا بودم.حس میکردم چطور یک شخصیت اینقدر بی‌تفاوت، بی‌احساس و کرخت می‌تواند نسبت به زندگی مسایلش و اطرافیانش باشد. این رمان آنقدر قوی بود از نظرم که شخصیت اول داستان را کاملا احساس می‌کردم وقتی خواندمش.یکجور بی‌تفاوتی افسرده‌وار...بعد از آن تصمیم گرفتم سراغ کامو نروم خ
شاخص کل با رشد 2383 واحدی خود در روز گذشته، در آستانه ورود به کانال 347000 واحدی قرار گرفت. به خاطر دارم که ماه ها قبل، عده ای که خود را کارشناس اقتصادی مینامند، بارها و بارها از حباب در بورس تهران خبر دادند. خوشحالم که گذر زمان، عیار این کارشناسان را مشخص کرد. اما دوباره با رشد قیمت ها در بورس، مجددا همان کارشناسانی که فریاد یا شاخصا! سر میدادند، مجددا به صدا در آمده اند. البته که قرار نیست شاخص کل بدون توقف تا سقف آسمان صعود کند!، اما این عده که قطع
راهی برای تنفس کعبهبه مناسبت تولد قهرمانان کربلا1. عن النبی (صلی الله علیه و آله): #«حُسَیْنٌ‏ مِنِّی‏ وَ أَنَا مِنْ‏ حُسَیْن»‏   حسین از من است و من از حسین۲. صحبت از مردی بود که بیشتر عمرش را در زندان گذارنده بود بطوری که از بدو تولد تا سن پنجاه سالگی 30 درصد بیرون از زندان و 70درصد بقیه در زندان بسر برده بود، حال به چه دلیل کاری ندارم.این داستان شبیه داستان خانه کعبه است، چنانکه با بررسی احوال این خانه از موقعی که به دست حضرت آدم علیه السلام
پیدایش لاک در ایران باستان
با توجه به این که در ایران باستان انواع  جشن های آیینی مثل نوروز، اردیبهشتگان، مهرگان، سپندارمذ و… همه ساله برگزار می شد و مردم برای این جشن ها نیاز به استفاده از ارایش های متنوع و رنگی داشتند. در این میان زنان پارسی برای اراستن خود برای  این جشن ها با استفاده از تجربه فرهنگ مردم چین، ناخن های خود را به شکل های زیبایی می آراستند و ایرانی های باستان با اضافه کردن گلبرگ های گل سرخ  در ترکیبات لاک چینی که با صمغ و سفید
بارون میومد. صداش مثل موسیقی بود. منم که میمیرم برای موسیقی بیکلام، چه برسه به اینکه نوازنده‌اش طبیعت باشه! پس درِ بالکن اتاقم رو باز کردم و به ادامه‌ی درس خوندن پرداختم. مدتی به همین منوال گذشت. با سرد شدن هوای داخل اتاق، ناچار شدم که ببندمش. 
باز سرم توی کتاب بود که دیدم یه حشره‌ی کوچیک و سیاه، توی حد فاصل بین پرده‌ی حریری سفید و درِ شیشه‌ای بالکن، پرواز میکنه. هی می‌نشست روی شیشه. بال بال میزد. تقلا می‌کرد تا بره بیرون. حتماً توی دل با خو
طراحی کانکس یا همان سازه های سبک نیز برای خود دارای دنیای رنگا رنگ و نیازمند تخصص های ویژه ای می باشد که گاها ناهماهنگی ها در آن باعث به وجود آمدن آثاری با خطای زیاد و گاها نیز به وظیفه و رسالت اصلی خود که همانا خلق و آفرینش طرح های جدید است می انجامد. بطور عمومی طراحی کانکس روند و مسیر کلی از ابتدای شروع فکر کردن به یک ایده جدید تا نهایت امر که همانا تکمیل یک پروپوزال کلی برای سازه است بوده. این روند دارای مراحل و زیر مجموعه های زیر می باشد.1. گا
هر دو مدل G500 و G63 مرسدس بنز جی‌کلاس با میانگین مصرف سوخت ۱۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر جزو پرمصرف‌ترین خودروهای بازار هستند؛ اما این مسئله به‌همین منوال باقی نخواهد ماند؛ زیرا قرار است جی‌کلاس نیز در نسخه‌ی تمام‌الکتریکی به بازار عرضه شود. مدیر سوئدی ۵۰ ساله‌ی دایملر به این موضوع اعتراف کرد که مرسدس در فکر کنارگذاشتن جی‌کلاس بود؛ اما با این تصمیم مخالفت کرده و اگر بنا به توقف تولید خودرویی باشد، باید جی‌کلاس را به‌عنوان گزینه‌ی آخر در
جمعه 22 شهریور 1398 - تهران - پارک شهر
اولین قرار نهار بیرون خوردنمان را می گذاریم. باقالی پلو پخته ای. با کمبود امکانات دانشجوانه. از جمله ظرف حمل غذا و زیرانداز! وسط چمن ها یک جای خشک پیدا میکنیم زیر سایه درختی بزرگ و کوله پشتی ات را باز می کنی. غذا، ترشی (که به گفته خودت انگیزه غذا خوردنت است!)،یک فلاسک چایی، یک لیوان (و یک لیوان هم درِ فلاسک)، 2 چنگال و نهایتاً یک قاشق. کلی میخندیم. توی خوابگاه یک قاشق داشته ای و چون هم اتاقی هایت نیستند قاشقشان را
مجموعه شماتیک کامل گوشی سامسونگ –Samsung Galaxy A3 (2017) SM-A320Y
مجموعه شماتیک کامل گوشی سامسونگ –Samsung Galaxy A3 (2017) SM-A320Y برای اولین بار ارایه شماتیک گوشی (Samsung Galaxy A7 2017 (SM-A720همانطوریکه می‌دانید سامسونگ برای گوشی های خود فقط سرویس منوال به همراه فلوچارت ارایه میده که نیاز حداقلی تعمیراکارن سخت افرا را هم رفع نمیکنه ولی برای اولین بار شماتیک یک سری از گوشی ها ارایه شده که کاملا کاربردی و نیاز هر تعمیر کار موبایل است . محتوای این محصول شماتیک کامل و قابل جس
   JIKJIK,PISHI              انجمن ادبیات داستانی دریچه کلیک کنید}{}{}{}{ 
 رشت تن پوش زرد خزان به تن دارد ، وباغ بزرگ هلو در خط خمیده ی گذر امین الضرب به خواب فرو رفته ، پسرکی در همسایگی بنام شین ، میگفت ؛ غروب های خزان خورده ی ایام در دلش بشکه های هجران عشق بهار را جابجا میکنند ، اما نمیدانم کدام بهار را میگفت!?... بهار رفته بر باد تقویم چهار برگ دیواری را?.. یا بهار جفای مهربانی که نرفته از یادش را ...? 
لباسهایم را پوشیدم، آنقدر لاغر شده بودم كه در تنم مى ر
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\ /\

اعمال شب سوم ماه محرم
 حضرت الرقیه (س) یکی از باب الحوائج بوده و هیچکس از در خانه وی دست خالی برنگشته است، شب سوم شب توسل و توکل به حضرت رقیه (س) و ضامن قرار دادن ایشان نزد خداوند است.

در دهه اول محرم عمدتاً هیات به یکی از بزرگان کربلا متوسل می شد
قیمت مواد اولیه در بازار داخلی آن قدر به طور حباب‌وار افزایش یافته که همین موضوع قیمت خودروهای داخلی را تحت تاثیرقرار داده است. نوسان نرخ ارز یکی از عواملی است که باعث شده برخی ذی‌نفعان و تولیدکنندگان، مواد اولیه مورد نیاز را به موقع در اختیار خودروسازان قرار ندهند. حال سوالی که مطرح می‌شود، این است که این نوع رفتارهای پوپولستی (اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها) چه آثاری را در بازار خودرو می‌تواند به همراه داشته باشد؟
در همین زمینه یک کار
تعمیرات
دوربین کانن
تعمیرگاه کانن بصورت کاملا تخصصی و
انحصاری فقط کار تعمیر محصولات کانن را بر عهده دارد و با توجه به فروش
محصولات کانن در ایران و گارانتی انجام شده بوسیله ی شرکت کانن پشتیبانی
محصولات را انجام می دهد . متخصصین این مرکز دارای مدرک تاییدیه از کمپانی
کانن می باشند و هر کدام از کارشناسان وظیفه ی تعمیر یک محصول خاص مانند
دوربین , دستگاه فتوکپی یا پرینتر و .. را بر عهده دارند و به صورت تخصصی
بابت پشتیبانی و گارانتی آن محصول انج
اینکه همچنان نصف شب به سرم میزنه وب گردی (بخونین ولگردی) کنم دلیلی نداره جز پیامی که گفته "شرکت تا 22 فروردین همچنان تعطیل می باشد."
و برای معدود دفعاتی که میشد دعا کردم کاش دیگه آخریش باشه
وسطای تیر که تازه از بجنورد برگشته بودم و به جوگیرترین شکل ممکن دنبال کار میگشتم و غصه می خوردم تا خود بهمن که در نهایت بن بست رسیدم به انتشاراتی که از قبل سه روز بودن رو تجربه کرده بودم اما تهش با یه نفس راحت نخواستمش و ول کردم، پا گذاشتم بیشتر روزام جز وقتی
سلام
خانومی  ... 2 ساله هستم در حال حاضر دانشجو ام، دوران مدرسه مشکلات ارتباطی داشتم با هیچ کس تقریبا رابطه دوستانه نداشتم و اکثر اوقات مورد قلدری یا تمسخر جمعی کلاس بودم حتی تا اواخر دبیرستانم به همین منوال گذشته. 
بعد از دانشگاه بیشتر روی خودم کار کردم، اعتماد به نفسم رو کمی ترمیم کردم، اما بازم مشکلاتم سر جاشه، اما این بار به شکل دیگه! مشکلم اینه که حالا این اندک دوستانی که دارم انگار تمایلی به رابطه صمیمانه تر با من ندارن، نمیدونم مشکل از
نکته های ناب(۲): دستورکار زندگی میخواهی، این کتاب را بخوان.
نکته های ناب: حسن قدوسی زاده
معرفی:
شایدخیلی ها براشون سؤاله که بخوان بدونن بالاخره به عنوان یه جوون باید چی کار کنن و وظیفشون تو این کشور چیه؟این کتاب بیانات رهبرمونه که الحق پدری مهربان ودلسوز و گران قدر برای همه ما هستن.
بریده کتاب(۱):
تهاجم فرهنگی بزرگ تر، این است که این ها درطول سال های متمادی به مغز ایرانی وباور ایرانی تزریق کرده اندکه تو نمی توانی.آنها می دانند که علم چقدر درقدر
خب، امروز 2 شنبه، 1 مهر ماهِ سالِ 98...
اولا که ورودِ پاییز رو تبریک میگم :)
امروز به شدددت روزِ پیچیده ای بود.
فکر کنین برنامه ای که به ما دادن، با برنامه ی کلاس کنکور هامون متفاوته!
یه سری از بچه ها کلاس کنکورِِ مدرسه رو میریم و یه سری نه...
همین باعثِ دردسر شده.
مثلا امروز زنگ آخر حسابانِ کنکوری داشتیم. ولی تو برنامه بود مدیریت خانواده :/
بعد منم نه جزوه برده بودم نه تکالیفشو...
خلاصه که خیلی ضایع بود.
به همین منوال، برای فردا 2 زنگ گسسته و هندسه داری
آریو ماشین جم ARIO Machine Jam وارد کننده و تولید کننده انواع دستگاه های نوین چوب و فلز
گروه صنعتی آریو ماشین جم ARIO Machine Jam به عنوان پیشرو در ارائه ماشین آلات نوین صنعت چوب و فلز کشور، افتخار دارد نگاه متمایزی به روش های تولید و ساخت را به لطف عرضۀ پیشرفته ترین ماشین آلات، تکنولوژی ها و خطوط یکپارچه خلق کند و تبدیل به باور هزاران شرکت تحت پوشش خدمات گروه صنعتی آریو ماشین جم کرده است. گروه صنعتی آریو ماشین جم نماینده انحصاری برندهایHOMAG – Trumpf – Felder – Sc
جلسه‌ی دادگاه بود. دو متهم رو که به اتهام ضرب و جرح دستگیر شده بودن وارد جلسه کردن.
قاضی که هنوز پرونده رو باز نکرده بود گفت: «آقایون! من هنوز پرونده‌ی شما رو که از کلانتری -یا آگاهی- فرستادن باز نکردم، پس از محتواش خبر ندارم، فقط عنوان پرونده روش نوشته شده. تا قبل از این‌که پرونده رو باز کنم، خودتون داستان رو صادقانه تعریف کنین، بنده هم قول می‌دم تا جایی که قانون اجازه می‌ده به خاطر صداقت در گفتارتون، بهتون کمک کنم.»
دو متهم شروع کردن به حرف
جلسه‌ی دادگاه بود. دو متهم رو که به اتهام ضرب و جرح دستگیر شده بودن وارد جلسه کردن.
قاضی که هنوز پرونده رو باز نکرده بود گفت: «آقایون! من هنوز پرونده‌ی شما رو که از کلانتری -یا آگاهی- فرستادن باز نکردم، پس از محتواش خبر ندارم، فقط عنوان پرونده روش نوشته شده. تا قبل از این‌که پرونده رو باز کنم، خودتون داستان رو صادقانه تعریف کنین، بنده هم قول می‌دم تا جایی که قانون اجازه می‌ده به خاطر صداقت در گفتارتون، بهتون کمک کنم.»
دو متهم شروع کردن به حرف
داشتم به این فکر میکردم در این یک هفته ی بی نتی چه گذشت بر احوالاتم! 
دنیایی بدون سوشال نتورک ها ،دوستان مجازی ،عکسها ،لایک ها ، پست ها ، روزنوشتهای دوستان و یا استوری دوستان ایرانی ایران نشین و آن ورِ ایران نشین!
هیچ !
هیج اتفاقی نیفتاد ! اینکه من نداستم فلان رفیقم دیشب به کدام رستوران رفته است یا نظرش در مورد فلان موضوع چه بوده است یا فلان عکس زیبا را در کجا گرفته است و چندتا لایک بر آن کوبیده اند، اندکی نه مهم بود و نه یادمِ آنها بود !
طفلک نو
آقا نجفی قوچانی در کتاب زندگی نامه اش (سیاحت شرق) حدود 100 سال پیش میگه که تو جنگ جهانی یک قحطی به عراق اعمال میشه. اون موقع نجفی قوچانی نجف بوده. این قحطی اثر خاصی روی مردم زمان این طلبه نمی گذاره. دلیلش وجود تاجری بوده که می آید و بین مردم خرما پخش می کند. کلا از آدم های آن زمان فقط دو نفر به دلیل قحطی می میرند که یکی از اونها مرده شویی بوده که از کربلا به نجف می آید تا تعداد مرده های بیشتری شسته و درآمد بیشتری بدست بیاورد. در واقع ، به نوعی طمع می ک
دوباره نوشتمش، از اول اول، با تاریخ و جزئیات مکالمات. استادم گفتند که بنویس من امضا می کنم و اضافه کردند که نمیدونند تقصیر با چه کسیه? گفتم من دنبال مقصر کردن خانم نون نیستم. خدا وکیلی خیلی کمک کرد و اون روزی که دربه در و آشفته رفتم دانشکده و گفتم که دیگه این جا هم نمی نویسم از حال و روز جسمیم، اونجا نشست و به حرفهام گوش داد و هر بار مهربون من و دل داری داد. حرفهایی که به مامانم نزده بودم و بهش گفتم و گفت که نگران نباشم و باید محکم تر از این حرفها
افلاطون یک فیلسوف شاعر است و آثار وی قبل از آنکه خردمندانه باشد، شاعرانه است. امّا در اندیشه او شعر تنها وسیله ای برای بیان زیبایی حقیقت است. افلاطون از این جنون الهی (شعر) بهره می برد تا حالات، صحنه ها و شخصیتها را در مکالمات خود به زیباترین صورت بیافریند و تجسم بخشد. بنابر گزارش دیوگنس لائرتیوس، افلاطون در ابتدا، خود را به مطالعه نقاشی و گفتن شعر، نخست شعر ثنائی و سپس شعر غنایی و نوشتن تراژدی مشغول می داشته است.(1) ولی زمانی که با سقراط آشنا
همیشه ی خدا ، بار ها و بارها تجربه اینو داشتم که سوء ظن هام اشتباه از کار در اومده . اما باز هم عبرت نمی گیرم و به همین منوال ادامه میدم . گاهی فکر می کنم در عنفوان جوانی پیر شدم و تغییر ناپذیر ...
۱- خواهر خانم با دوستان قدیمیش تو یه رستوران که از خونه دور بود برای افطار قرار گذاشته بود . بچه هاشو گذاشت خونه مامان و رفت . افطار کردیم و من با خودم فکر می کردم چرا دامادمون نمیاد اینجا ؟ چرا تنها مونده خونه ؟ چرا با ما سرسنگین شده ؟! دیر وقت شد . مامانم ه
تا آغاز کنکور سراسری ۹۹ تنها ۸ ماه دیگر زمان باقی مانده است، اما افرادی که قصد قبولی در این آزمون را دارند از چندین ماه پیش مطالعه را شروع کرده اند.
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، تا آغاز کنکور سراسری ۹۹ تنها ۸ ماه دیگر زمان باقی مانده است، اما افرادی که قصد قبولی در این آزمون را دارند از چندین ماه پیش مطالعه را شروع کرده اند. در این گزارش به بیان نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۹ می‌پردازیم.

کنکور ۹۸ او
 بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است—انسان زمانی که دانشجوی وطلبه یک علمی میشود- بقول علما با ذهن خالی باید وارد حوزه درس شود اگر معلوماتی دارد با گفتمان با استاد باید به نتچه درست برسد تا به حدر مسلط برسد انگاه میتواند درک واقعی استباط درست واز معلومات  های مختلف استفاده درست ودقیق داشته باشد دین الهی  هم به همین منوال است- مهمترین علمی که میایست بهان پرداخت   دانش فرهنگ وتمدن است که ازکودکی اغاز میشود- از دوبخش تشکیل میشود  بخش دانش
دورهاتو به نقل از ایرنا، یکی از اقدام هایی که جهت کاهش قیمت خودرو می توان انجام داد وارد کردن خودروهایی است که با 50 هزار کیلیومتر کارکرد در مناطق آزاد اسقاط می شوند. از طرفی وزیر صنعت نیز از ورود 50 هزار خودرو در بازار خرید و فروش خودرو خبر داد که منجر به به تعادل رسیدن قیمت ها خواهد شد. ورود خودرو های هیبریدی نیز می تواند به ثبات قیمت خودرو در کشور کمک نماید تا رکود خرید خودرو جبران شود.
کاهش مشتری در بازار خرید و فروش خودرو
از آنجایی که فروشن
سلام آقای آذری جهرمی!
چطوری برادر؟
آقا! اون اوایل اپراتورایی که برای شرکتای خدماتی مشتری جمع می‌کردن، وقتی تماس می‌گرفتن می‌گفتن: شما خونه‌تون کجاست؟ عععه؟!!! اتفاقا طبق تحقیقات ما آب محله‌ی شما فلانه و ما توصیه می‌کنیم از محصول ما که کارش تمیز کردن آبه استفاده کنین و بخرینش؛ یا می‌گفتن: ماشین دارین؟ ما پکیج وسایل لازم برای موارد ضروری داخل ماشین داریم و قیمت اون هم انقدره، می‌خرین؟ یا می‌گفتن: خونه‌تون‌و بیمه نکردین؟ بیمه‌ی آتیش‌س
اینکه همچنان نصف شب به سرم میزنه وب گردی (بخونین ولگردی) کنم دلیلی نداره جز پیامی که گفته "شرکت تا 22 فروردین همچنان تعطیل می باشد."
و برای معدود دفعاتی که میشد دعا کردم کاش دیگه آخریش باشه
وسطای تیر که تازه از بجنورد برگشته بودم و به جوگیرترین شکل ممکن دنبال کار میگشتم و غصه می خوردم تا خود بهمن که در نهایت بن بست رسیدم به انتشاراتی که از قبل سه روز بودن رو تجربه کرده بودم اما تهش با یه نفس راحت نخواستمش و ول کردم، پا گذاشتم بیشتر روزام جز وقتی
سلام به همهاین دفعه میخوام در مورد تجربه مصاحبه دیجی کالا بگم. قبلش یخرده مقدمه بگم براتون.
همون جور که احتمالاً بدونید (نمیدونم قبلاً گفتم یا نه)، بعد از اینکه ویزام نیومد، توی چند تا استارتاپ پیش دوستم به عنوان دولاپر مشغول شدم. شاید بگید برق شریف اونم کنترل چیکار به دولاپری داره؟ راستش درست میگید. ولی توی کنترل هم ما کد زیاد میزدیم. کدهای سنگین. ولی باز هم فضاش خیلی فرق داشت. اما دل رو زدیم به دریا و شروع کردیم. هر چند بعد از اینکه آلبرتا پذی
کمتر بخندند و بیشتر گریه کنند.( سوره توبه / ایه 82 ). 
وقتی هویت یک مذهب و مرام با برگزاری مراسم سالگرد تولد و وفات بزرگان دینی و مذهبی تعریف می شود علی القاعده پیروان برای ارضاء هر چه بیشتر حس مذهبی و دینی خود تلاش می کنند تا در این مراسم و آیین ها حضوری چشم گیری داشته باشند.همچنانکه در مذهب تشیع به دلیل وقایع شهادت و وفات ائمه زمینه برگزاری مراسم عزاداری نسبت به جشن های مذهبی و اعیاد به مراتب آماده تر است .
مضافا اینکه به تبع, متولیان مذهب نیز در
عصر ظهور نانو تکنولوژی
سخنرانی سال 1959 ریچارد فاینمن سالها بعد چارچوب های مفهومی نانوتکنولوژی را پدید آورد.
ریچارد فاینمن در سال 1959 در همایش جامعه فیزیک آمریکا طی یک سخنرانی، پیش‌بینی‌های جالب و انقلابی خود را بیان کرد. عنوان سخنرانی وی «فضای زیادی در سطوح پایین وجود دارد» بود. سخنرانی او شامل این مطلب بود که چرا نتوان تمام 24 جلد دایره‌المعارف بریتانیا را بر روی یک سنجاق نگارش کرد؟ وی در آن سخنرانی این نکته را مطرح ساخت که اصول علم فیزیک چ
در شرایطی که نفرات منتخب در اردوی بعدی ایران همچنان اعلام نشده اند، نگرانی هایی بابت زمان ورود مارک ویلموتس در ایران وجود دارد.

به گزارش "ورزش سه"، سرمربی بلژیکی تیم ملی که به خاطر پرداخت نشدن مطالباتش در ایران قصد فسخ قرارداد با فدراسیون فوتبال را داشته است، همچنان بازنگشته و به زودی او را در مرکز ملی فوتبال خواهیم دید. در حال حاضر مشکل بزرگ نحوه پرداخت پول به این مربی با وجود تحریم های شدید آمریکا علیه ایران است.
این موضوع را مهدی تاج رو
عصر ظهور نانو تکنولوژی
سخنرانی سال 1959 ریچارد فاینمن سالها بعد چارچوب های مفهومی نانوتکنولوژی را پدید آورد.
ریچارد فاینمن در سال 1959 در همایش جامعه فیزیک آمریکا طی یک سخنرانی، پیش‌بینی‌های جالب و انقلابی خود را بیان کرد. عنوان سخنرانی وی «فضای زیادی در سطوح پایین وجود دارد» بود. سخنرانی او شامل این مطلب بود که چرا نتوان تمام 24 جلد دایره‌المعارف بریتانیا را بر روی یک سنجاق نگارش کرد؟ وی در آن سخنرانی این نکته را مطرح ساخت که اصول علم فیزیک چ
مقدمه
تقریبا اواخر تابستان بود که از شدت تقابل با جریان حاکم بر شهر شروع به مشاوره دادن به یکی از نامزدهای انتخابات مجلس کردم. نه اینکه فکر کنید من چقدر آدم خفنی هستم که به نامزد انتخاباتی مشاوره می دهم، نه . فقط در حیطه کاری خودم یعنی فضای مجازی و رسانه نکاتی را با واسطه به گوش نامزد مذکور می رساندم. این فعالیت چنان ادامه داشت که ناگهان خودم را وسط ستاد رسانه آن نامزد یافتم. 
من که همیشه از دور فقط در حد اینکه گرمای سیاست را حس کنم دستی بر آتش
قبلا یکی دو باری گفته بودم که ذهن من از اساس با بی برنامگی مشکل داره و به طور کلی هر چیزی که مبهم باشه رو نمیتونه تحمل کنه و میل شدیدی به منظم بودن و مشخص بودن و دسته بندی داشتن، داره و ریشه این مشکل هم به تنظیمات کارخونه بر میگرده و تا حدودی تربیت!
حالا از سابقه تاریخی ماجرا که بگذریم و سخت گرفتن های خودم و حرص خوردن هام بابت بی نظمی بقیه رو نادیده بگیریم میرسیم به مزایای برنامه داشتن و لذت تیک زدن :)
تا اونجایی که یادم میاد وقتی دبستانی بودم و م
  *بر گرفتہ از رمان در پرتویے دیگر*
   موقع اذان صبح بود. مهناز طبق منوال همیشہ بہ حیاط آمد تا وضویے بگیرد و همراه خواهر بزرگترش بہ نماز بایستد اما با صحنہ ایے مواجہ شد کہ نگرانیش را از بابت خواهرش افزونتر ساخت؛... درِ اتاق پروانہ بستہ بود و چراغ آن خاموش و هیچ صدایے از آنجا بگوش نمےرسید! مهناز سریع بسمت اتاق پروانہ آمد در اتاق را آرام زد و خواهرش را صدا زد اما جوابے نشنید. نگرانتر شد؛ در اتاق را باز نمود و وارد آنجا شد. فضاے اتاق کاملا تاریڪ بود و
خب متاسفانه به وضعیت پارسال دچار شدم. نخوندن رو میگم. راستش از اول سال فقط به رسیدن فکر میکردم. حتا الانش هم چیز دیگه‌ای تو ذهنم نیست و فقط به رسیدن فکر میکنم. ولی خب اگه به همین منوال پیش بره فکر نمیکنم. نه نه نمیخوام به نرسیدن فکر کنم. باید بشه. و خب نمیتونم این وضعیت رو به کسی بگم. دوستاییم که مثل خودم دانشگاه نرفتن هم وضعیتشون آنچنان از من بهتر نیست. اونایی هم که دانشگاه میرن فقط یه جمله بلدن. که امسال هرچی اوردی برو. مهم نیست بهشون بگم من امر
خب متاسفانه به وضعیت پارسال دچار شدم. نخوندن رو میگم. راستش از اول سال فقط به رسیدن فکر میکردم. حتا الانش هم چیز دیگه‌ای تو ذهنم نیست و فقط به رسیدن فکر میکنم. ولی خب اگه به همین منوال پیش بره فکر نمیکنم. نه نه نمیخوام به نرسیدن فکر کنم. باید بشه. و خب نمیتونم این وضعیت رو به کسی بگم. دوستاییم که مثل خودم دانشگاه نرفتن هم وضعیتشون آنچنان از من بهتر نیست. اونایی هم که دانشگاه میرن فقط یه جمله بلدن. که امسال هرچی اوردی برو. مهم نیست بهشون بگم من امر

ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
ابرشرکت
جستجوی بیمارگونه‌ی سود و قدرت

اثر: جوئل باکان، هارولد کروکس، مارک آکبار
ترجمه‌ی دانیال قارونی، آرش حسینیان، مهدی حسینی
فیلم (140دقیقه) به همراه کتابچه: 10000 تومان
موضوع: اقتصاد، سیاست، تاریخ، جامعه‌شناسی

معرفی اثر:
یک ابرشرکت، گروهی از افراد نیست، بلکه به طور قانونی و حقوقی، یک شخص محسوب می‌شود و دارای بسیاری از حقوق قانونی یک شخص است. یعنی می‌تواند ملک خرید و فروش کند، پول قرض بگیرد، شکایت کند یا از آن شکایت شود، دست به تجا
مادر، دسته ایی از موهای مشکی نازکش را با کش موی ریزی بالای سرش بسته بود و پالتوی یقه ب.ب صورتی اش را به تنش کرده بود. برفی، خرس کوچولوی محبوبش هم طبق معمول در بغلش بود.                                      
روی کالسکه ایی که مادر آن را با پتو و بالشتکی نرم، حسابی، پوشانده بود، لم داده بود و به صورت پدر که آن را هل می داد، نگاه می کرد. کمی آن طرف تر مادر را می دید که با هیجان و آب و تاب زیادی، داشت برای پدر حرف می زد و در میان حرف هایش می خندید و د
گروه قرآن و معارف خبرگزاری شبستان؛ مرحوم‌ ملامهدی نراقی‌، از علمای‌ بزرگ‌ و جامع‌ علوم‌ عقلیه‌ و نقلیه‌ و حائز مرتبه‌ علم‌ و عمل‌ و عرفان‌ الهی‌ بوده‌، و در فقه‌ و اصول‌ و حکمت‌ و ریاضیات‌ و علوم‌ غریبه‌ و اخلاق‌ و عرفان‌ از علمای‌ کم‌نظیر اسلام‌ است‌.مرحوم‌ نراقی‌ در نجف اشرف‌ سکونت‌ داشت‌ و در آنجا وفات‌ کرد، مقبره‌ او نیز در نجف متصل‌ به‌ صحن‌ مطهر است‌.
ایشان‌ در همان‌ ایامِ اقامت‌ در نجف‌، در ماه‌ رمضانی‌ که‌ ب
کلروفرم مرک 
کلروفرم سیگما
روش ها و فرایند های تولید:
کلروفرم در مقیاس صنعتی با گرم کردن مخلوطی از دو ماده کلر و کلرومتان (CH3Cl) یا متان (CH4) تولید می شود. این ماده در درجه حرارت ۴۰۰ تا ۵۰۰ درجه سانتی گراد رادیکال آزاد ایجاد می کند. و به همین منوال واکنش های ذیل را انجام می دهد:
CH4 + Cl2 → CH3Cl + HCl
CH3Cl + Cl2 → CH2Cl2 + HCl
CH2Cl2 + Cl2 → CHCl3 + HCl
این ماده شیمیایی برای تولید تتراکلرید کربن با فرمول شیمیایی (CCl4) با کلر بیشتر ترکیب می شود:
CHCl3 + Cl2 → CCl4 + HCl
مواد فراورده
سلام
تقریبا از یه ماه و نیم پیش که درگیر بیمارستان و کارهای حسین آقا بودیم و صابخونه زنگ زد که باید خونه رو خالی کنین سر موعد قرارداد و میخوام خودم بیام بشینم، تا همین امروز تقریبا هر روز رفتم دنبال خونه! از همه بدتر هم تو ماه رمضون و زبون روزه بود...
چند تا نکته جالب داشت این دنبال خونه گشتن های بی نتیجه من امسال :)
خب من شهرهای مختلفی تو کشور زندگی کردم و با سیستم هاشون و فرهنگشون و نوع نگرششون آشنا شدم.
بروجن ویژگی های خاص خودش رو داشت
اول اینه
میدونین....ماها اکثرا آدم هایی هستیم که از قبل غصه ی اتفاق های نیفتاده رو میخوریم....خیلی وقتا در اوج ناراحتی ها و عصبانیت هام به خودم میگم: بذار هر چیزی سر وقت خودش اتفاق بیفته و بعد غصه شو بخور....پیشاپیش غمگین نباش...چون خیلی از اتفاقاتی که نگرانشیم اتفاق نمی افتن...
حالا این شده حکایت دخترخاله....هرچی این جملات رو براش تکرار میکنم بازم پیشاپیش غصه میخوره و من دیگه واقعا راهی برای شاد کردنش بلد نیستم...
اومدن به اتاقشون چندین دفعه تکرار شد....شوهرخ

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها